| Item Name | Custom Logo Retractable Pet Leash Automatic Dog Leash |
| Item No. | UME-08005 |
| Brand Name | UMEPETLUV |
| Material | EVA |
| Product Size | 30*30,30*45,40*50,45*60,50*70,60*90,70*120 |
| Place of Original | Zhejiang, China |
| Logo | OEM or ODM |
| Color | Gray,Black,Pink,Blue colors are available or OEM |
| Pattern | Solid |
| Applicable Pet | Dog and Cat |
| Design | As current or OEM |
| Packing | OPP bag or According to client's request |
| Weight | 134-348g or According to sample |
| Feature | Sleep and play |
| Applicable Pet | Dogs & Cats |
| Material | EVA |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | U-Me Pet |
| Model Number | PET-08005 |
| Product name | Double - Layer EVA Cat Litter Filter Mat |
| Usage | Sleep and play |
| Pattern | Solid |
| Color | Gray,Black |
| Size | S,M,L,Customized |
| OEM & ODM | Acceptable |
| Accept Small Orders | Yes |
|
Minimum order quantity
|
10 pcs
|
| Sample Time | 5-7 working Days |
| Delivery time | 10 – 45 natural days for delivery |
| Package | OPP bag or Color Box or OEM/ODM |
| FOB Port | Ningbo or Shanghai |
| Export Packaging Box Dimensions | 62X48X43 cm |
| Single gross weight | about S(30*30):134 g M(40*50):248 g L(45*60):348 g |
| Quantity of Products per Package | about:35-70 pcs |
| US Customs Code | 9404 90 90 00 |




