| Item Name | Cat Fleece Sweatshirt |
| Item No. | UME-04006 |
| Brand Name | UMEPETLUV |
| Material | Polar Fleece |
| Product Size | XS,S,M,L,XL,Customized |
| Place of Original | Zhejiang, China |
| Logo | OEM or ODM |
| Color | Purple, Red, Pink, Coffee colors are available or OEM |
| Pattern | Solid |
| Applicable Pet | Cat and Dog |
| Design | As current or OEM |
| Packing | OPP bag or According to client's request |
| Weight | About 41.5-100g or According to sample |
| Feature | Warm |
| Applicable Pet | All Cats |
| Material | Polar Fleece |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | U-Me Pet |
| Model Number | PET-04006 |
| Product name | Cat Fleece Sweatshirt |
| Usage | Warm |
| Pattern | Solid |
| Color | Purple, Red, Pink, Coffee |
| Size | XS,S,M,L,XL,Customized |
| OEM & ODM | Acceptable |
| Accept Small Orders | Yes |
|
Minimum order quantity
|
10 pieces
|
| Sample Time | 5-7 working Days |
| Delivery time | 10 – 45 natural days for delivery |
| Package | OPP bag or Color Box or OEM/ODM |
| FOB Port | Ningbo or Shanghai |
| Export Packaging Box Dimensions | 50X40X45 cm |
| Single gross weight | about XS: 41.5 g S: 52 g M: 62 g L: 82 g XL: 100 g |
| Quantity of Products per Package | about 170 pieces |
| US Customs Code | 9404 90 90 00 |








