| Item Name | Sports Breathable Mesh Vest |
| Item No. | UME-04002 |
| Brand Name | UMEPETLUV |
| Material | Mesh Fabric |
| Product Size | XS,S,M,L,XL,2XL,3XL,4XL,5XL,6XL |
| Place of Original | Zhejiang, China |
| Logo | OEM or ODM |
| Color | Portugal Scarlet 7,Argentine Sky Blue & White 10,Italy Royal Blue 9,France Navy 7,Dutch Orange 9,Spanish Crimson 8,Brazil Canary Yellow 10,Lakers Forum Purple & Gold 24,Celtics Kelly Green & White 34,Bulls Fire Engine Red & White 23,Crocodile Hunter Green,Teddy Bear Cocoa Brown colors are available or OEM |
| Pattern | Solid |
| Applicable Pet | Dog and Cat |
| Design | As current or OEM |
| Packing | OPP bag or According to client's request |
| Weight | About 15-90g or According to sample |
| Feature | Cooling & Dirt-Repellent |
| Applicable Pet | Small/Medium/Large Breed Dogs & All Cats |
| Material | Mesh Fabric |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | UME-PET |
| Model Number | PET-04002 |
| Product name | Sports Breathable Mesh Vest |
| Usage | Cooling & Dirt-Repellent |
| Pattern | Solid |
| Color | Portugal Scarlet #7,Argentine Sky Blue & White #10,Italy Royal Blue #9,France Navy #7,Dutch Orange #9,Spanish Crimson #8,Brazil Canary Yellow #10,Lakers Forum Purple & Gold #24,Celtics Kelly Green & White #34,Bulls Fire Engine Red & White #23,Crocodile Hunter Green,Teddy Bear Cocoa Brown |
| Size | XS,S,M,L,XL,2XL,3XL,4XL,5XL,6XL,Customized |
| OEM & ODM | Acceptable |
| Accept Small Orders | Yes |
|
Minimum order quantity
|
10 pieces
|
| Sample Time | 5-7 working Days |
| Delivery time | 10 – 45 natural days for delivery |
| Package | OPP bag or Color Box or OEM/ODM |
| FOB Port | Ningbo or Shanghai |
| Export Packaging Box Dimensions | 60X50X40 cm |
| Single gross weight | XS:20 g S:25 g M:35 g L:40 g XL:45 g 2XL:50 g 3XL:70 g 4XL:80 5XL:90 g 6XL:100 g |
| Quantity of Products per Package | about 100 pieces |
| US Customs Code | 9404 90 90 00 |