| Item Name | Pet Hair Detangling Comb |
| Item No. | UME-05008 |
| Brand Name | UMEPETLUV |
| Material | Stainless Steel,TPR |
| Product Size | Large:17*8.5,Small:17*6.5 |
| Place of Original | Zhejiang, China |
| Logo | OEM or ODM |
| Color | Gray,Pink,Blue colors are available or OEM |
| Pattern | Solid |
| Applicable Pet | Dog and Cat |
| Design | As current or OEM |
| Packing | OPP bag or According to client's request |
| Weight | Large:80 g Small:90 g |
| Feature | Cleaning |
| Applicable Pet | All Dogs & Cats |
| Material | TPR + Steel |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | U-Me Pet |
| Model Number | PET-05008 |
| Product name | Pet Hair Detangling Comb |
| Usage | Cleaning Loose Hair |
| Pattern | Solid |
| Color | Gray,Pink,Blue |
| OEM & ODM | Acceptable |
| Accept Small Orders | Yes |
|
Minimum order quantity
|
30 pcs
|
| Sample Time | 5-7 working Days |
| Delivery time | 10 – 45 natural days for delivery |
| Package | OPP bag or Color Box or OEM/ODM |
| FOB Port | Ningbo or Shanghai |
| Export Packaging Box Dimensions | 50X37X35 cm |
| Single gross weight | about Small 11 teeth:80 g Big 17 teeth:90 g |
| Quantity of Products per Package | about :150-200 pieces |
| US Customs Code | 9404 90 90 00 |