| Item Name | Pet Duck Squeaky Toys |
| Item No. | UME-09005 |
| Brand Name | UMEPETLUV |
| Material | Pineapple Grid + PP Cotton + Built-in Squeaker |
| Product Size | Small,Medium,Large |
| Place of Original | Zhejiang, China |
| Logo | OEM or ODM |
| Color | 3 colors are available or OEM |
| Pattern | Solid |
| Applicable Pet | Dog and Cat |
| Design | As current or OEM |
| Packing | OPP bag or According to client's request |
| Weight | Small:52 g Medium:82 g Large:174 g |
| Feature | playing and cleaning teeth |
| Applicable Pet | Dogs & Cats |
| Material | Pineapple Grid + PP Cotton + Built-in Squeaker |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | U-Me Pet |
| Model Number | PET-09005 |
| Product name | Companion Little Duck Pet Sound - making Toy |
| Usage | playing and cleaning teeth |
| Pattern | Solid |
| Color | Yellow |
| Size(cm) | Small:25*19 Medium:32*24 Large:45*36 |
| OEM & ODM | Acceptable |
| Accept Small Orders | Yes |
|
Minimum order quantity
|
50 pcs
|
| Sample Time | 5-7 working Days |
| Delivery time | 10 – 45 natural days for delivery |
| Package | OPP or OEM/ODM |
| FOB Port | Ningbo or Shanghai |
| Export Packaging Box Dimensions | 60X50X40 cm |
| Single gross weight | about Small:52 g Medium:82 g Large:174 g |
| Quantity of Products per Package | about:50-150 pcs |
| US Customs Code | 9404 90 90 00 |