| Item Name | Stainless Steel Dog Cat Nail Clippers |
| Item No. | UME-05006 |
| Brand Name | UMEPETLUV |
| Material | Stainless Steel,Plastic |
| Product Size | 14.0*6.0*1.5cm |
| Place of Original | Zhejiang, China |
| Logo | OEM or ODM |
| Color | 2 colors are available or OEM |
| Pattern | Solid |
| Applicable Pet | Dog & Cat |
| Design | As current or OEM |
| Packing | OPP bag or According to client's request |
| Weight | 45g |
| Feature | Cleaning |
| Applicable Pet | All Dogs & Cats |
| Material | Plastic + Alloy Steel |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | U-Me Pet |
| Model Number | PET-05006 |
| Product name | Stainless Steel Pet Nail Clipper for Grooming |
| Usage | Cleaning Loose Hair |
| Pattern | Solid |
| Color | Pink Scissor and File Set,Blue Scissor and File Set |
| OEM & ODM | Acceptable |
| Accept Small Orders | Yes |
|
Minimum order quantity
|
50 pieces
|
| Sample Time | 5-7 working Days |
| Delivery time | 10 – 45 natural days for delivery |
| Package | OPP bag or Color Box or OEM/ODM |
| FOB Port | Ningbo or Shanghai |
| Export Packaging Box Dimensions | 60X45X50 cm |
| Single gross weight | about 60 g |
| Quantity of Products per Package | about :500 pieces |
| US Customs Code | 9404 90 90 00 |