| Item Name | Winter Warm Zipper Pet Sweatshirt |
| Item No. | UME-04004 |
| Brand Name | UMEPETLUV |
| Material | Polyester |
| Product Size | S,M,L,XL,2XL,3XL,4XL,Customized |
| Place of Original | Zhejiang, China |
| Logo | OEM or ODM |
| Color | 2 colors are available or OEM |
| Pattern | Solid |
| Applicable Pet | Dog & Cat |
| Design | As current or OEM |
| Packing | OPP bag or According to client's request |
| Weight | About 63g-165g or According to sample |
| Feature | Warm |
| Applicable Pet | Small/Medium Breed Dogs & All Cats |
| Material | Polyester Fabric |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | UME-PET |
| Model Number | PET-04004 |
| Product name | Winter Warm Zipper Pet Sweatshirt |
| Usage | Warm |
| Pattern | Solid |
| Color | Red,Black |
| Size | S,M,L,XL,2XL,3XL,4XL,Customized |
| OEM & ODM | Acceptable |
| Accept Small Orders | Yes |
|
Minimum order quantity
|
10 pieces
|
| Sample Time | 5-7 working Days |
| Delivery time | 10 – 45 natural days for delivery |
| Package | OPP bag or Color Box or OEM/ODM |
| FOB Port | Ningbo or Shanghai |
| Export Packaging Box Dimensions | 60X50X40 cm |
| Single gross weight | S:63 g M:73 g L:85 g XL:95 g 2XL:111 g 3XL:141 g 4XL:165 g |
| Quantity of Products per Package | about 100 pieces |
| US Customs Code | 9404 90 90 00 |











